Marcin 'Baltazar’ Gąbka

start 10.12.2022 18:00

Światłownia

koniec 10.12.2022 20:00

Lokalizacja: Bydgoszcz

Marcin 'Baltazar’ Gąbka – bard, piosenkotwórca z głębi lubuskiego lasu. Zainspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego sięgnął dnia pewnego po gitarę klasyczną i zaczął brzdąkać, przygrywając do własnych tekstów, jakie chciał przekazać światu. Po latach zdał sobie sprawę, że śpiewając sobie ballady, tak naprawdę opowiada o swojej własnej drodze, ubierając życiowe przemyślenia w obrazy, baśnie i opowieści. Na taką podróż właśnie zaprasza 10 grudnia do Światłowni.
Baltazar śpiewa od około 5 lat, a niebawem wyda płytę „Vanitas” pełną jego autorskich utworów, okraszonych pianinem Stanisława Marinczenko. Gra i śpiewa także w zespole wykonującym jego przekłady wierszy J. R. R. Tolkiena z autorską muzyką, czyli projekt „Śpiewy Śródziemia”. A co będzie dalej, tego nie wie jeszcze nikt!…
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.