Remigiusz Kuźmiński i Daria Wójcik w Koncercie Świątecznym

start 18.12.2022 11:30

Gminny Dom Kultury w Rogowie, Sołectwo Czewujewo, Parafia w Czewujewie i Rogowie

koniec 18.12.2022 12:30

Lokalizacja: Czewujewo i Rogowo, ul. Kościelna 16, 88-420 Rogowo

Mieszczący się w województwie kujawsko-pomorskim Gminny Dom Kultury w Rogowie, Ksiądz Dziekan Tomasz Głuszak oraz Sołectwo Czewujewo serdecznie zapraszają na Koncert w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Odbędzie się on w niedzielę, 18 grudnia 2022, o godzinie 11:30 w Kościele Parafialnym Św. Wawrzyńca w Czewujewie, a także o godzinie 15:00 w Kościele Parafialnym Św. Doroty w Rogowie.

Wykonawcami koncertu będą dyplomowani artyści, muzycy i wokaliści:

mgr Daria Wójcik - śpiew (sopran). Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki. Uzyskała wyższe wykształcenie pedagogiczne z tytułem magistra. Jest także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesor Małgorzaty Ratajczak oraz I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, które ukończyła maturą. Posiada charakterystyczny mocno brzmiący sopran oraz znakomity warsztat wykonawczy. Jej kunszt sceniczny pozwala pokonywać z niezwykłą łatwością i lekkością najtrudniejsze partie solistyczne znanych oper i operetek. Sopranistka współpracuje także z wieloma uznanymi muzykami, między innymi: z raperem chrześcijańskim PeEsem, z którym realizuje projekt „Opowieść wigilijna - Kolędy na Sopran i RAP”. Wykonywała wiele duetów w towarzystwie tenora Łukasza Ratajczaka i tenora Remigiusza Kuźmińskiego. Występowała z Orkiestrą Symfoniczną „Pro Arte” pod dyrekcją Aleksandra Grefa oraz z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Posiada szlachetną osobowość, szyk i elegancję, a na scenie przed publicznością czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Artystka urodziła się 14 maja 1985 roku w Inowrocławiu. Podobnie jak znany polski poeta Jan Kasprowicz, pochodzi z Szymborza na Kujawach. Na co dzień poza działalnością estradową, jest także nauczycielem muzyki i religii oraz zajmuje się oprawą muzyczną mszy świętych w kościele jako organistka. Jej wychowankowie osiągają znakomite wyniki w nauce i konkursach muzycznych. Jest zakochana w twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. W wolnych chwilach z kubkiem gorącej herbaty zatapia się w piękno jego klasycystycznych dzieł twórczych.

mgr sztuki Remigiusz Kuźmiński - śpiew (tenor). Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek - powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b, musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.

Wstęp wolny!

Serdecznie na ten koncert zapraszamy!

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.