Z początkiem lata - latawiec lata!

start 25.05.2022 17:00

Polska Telewizja Społeczna

koniec 25.06.2022 20:00

Lokalizacja: Bydgoszcz, Polana Różopole

Polska Telewizja Społeczna – Oddział w Bydgoszczy, jest pomysłodawcą bezpłatnej  imprezy, której animatorami i uczestnikami będą jej widzowie. PTVS, wspólnie z Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku, udostępniającym polanę na Różopolu, zaprasza 25  czerwca o godzinie 17.00 na puszczanie latawców – świetną rozrywkę integracyjną.

Latawiec – najstarszy i najprostszy konstrukcyjne przyrząd latający cięższy od powietrza znany jest od tysięcy lat i spełniał wielorakie funkcje – dziś  kojarzy się głównie z zabawą i miło spędzonym czasem. Tak, bo puszczanie latawca, to więcej korzyści niż mogłoby się wydawać. To wyjątkowo wysoka dawka pozytywnej energii, związana zarówno z fascynacją podniebnymi ekscesami, jak i z samą aktywnością fizyczną. Ponadto dowodzenie latawcem wspomaga rozwój koncentracji, spostrzegawczości oraz zdolności przewidywania.

Warto więc już dziś zaplanować sobie to czerwcowe popołudnie na udział w imprezie, która, jeżeli spodoba się jej uczestnikom i widzom – może stać się imprezą cykliczną – wówczas z udziałem sponsorów i z nagrodami!   

Bydgoszczanie: dzieci, rodzice, dziadkowie, ale też modelarze i wszyscy pasjonaci puszczania latawców - warto już dziś zabrać się za ich konstruowanie, bo czas płynie szybko i ani się nie spostrzeżemy, a dwudziesty piąty dzień  czerwca stanie się faktem.

Mile widziane będzie podkeślenie, przez uczestników imprezy, przynależności do społeczności telewizyjnej Polskiej Telewizji Społecznej, wyrażone poprzez polubienie PTVS na FBsugerują pomysłodawcy imprezy.

PTVS oferuje swoim widzom wolontariat, który stanowi  konkretny wkład w tworzenie pierwszej po II Wojnie Światowej prawdziwie społecznej i powszechnej telewizji -  bez prezesów i komitetów – funkcję tę pełnić będzie Społeczeństwo oraz  co niezmiernie ważne – telewizji całkowicie bezpłatnej, bez reklam oraz polityki, nadawanej w streamingu internetowym. Na kształtowanie programu wpływ będą mieli widzowie, będący jednocześnie twórcami i współwłaścicielami PTVS. Ale to nie wszystko…Początkowy wolontariat może w ciągu kilku dni/tygodni przerodzić się w płatny staż, a nawet pracę etatową – w myśl hasła: od wolontariatu do etatu.

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.