Wieeelki, więęększy, Huuuge Game Jam!

start 18.11.2017 godz. 09:00

Huuuge Game Jam

koniec 19.11.2017 godz. 18:00

Lokalizacja: Bydgoszcz, Karola Szymanowskiego 3

Po raz drugi studio Huuuge Games zaprasza na Huuuge Game Jam, który odbędzie się 18 i 19 listopada w bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Huuuge Game Jam to połączenie game jamu i cyklu warsztatów. A co w tym roku przygotowali dla Was organizatorzy?

Mikołaj Kamiński, czyli Sos, będzie w swoim żywiole - w ramach warsztatów wykona BattleDecks, znaną inaczej jako prezentację PowerPoint Karaoke. A o co tutaj dokładnie chodzi? Sos otrzyma temat oraz slajdy dopiero przed swoim wystąpieniem - cały wykład będzie więc freestylem :).

Drugim śmiałkiem, który zmierzy się z taką formą prezentacji będzie Krzysztof Pachulski, czyli znany w środowisku gamedevu Dalton. Jesteście tego ciekawi? Koniecznie wpadnijcie na HGJ, żeby zobaczyć to na własne oczy. I oczywiście trzymajcie za nich kciuki!

Po tych atrakcjach odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Borysa Nieśpielaka - “Wszystko z nami w porządku” / “We are alright”. 

Po filmie w menu organizatorzy zapewniają Easter Egg. A co to będzie dokładnie? Dowiecie się dopiero na miejscu...

Jeżeli chciałbyś uczestniczyć w tworzeniu gry wraz z osobami o podobnych pasjach koniecznie dołącz do tego wydarzenia. Nieważne, czy jesteś amatorem, czy też profesjonalistą. Przyjedź do Bydgoszczy, weź udział w tym maratonie i stwórz grę w 24 godziny.

Oprócz typowego jamu, wykładów/warsztatów BattleDecks, filmu oraz niespodzianki organizatorzy zapraszają tych “nieobecnych ciałem” na game jam w wersji online. Uczestnicy będą mieli mogli udostępnić paczki ze stworzoną grą, która również będzie oceniana przez jury. Szczegółów szukajcie na stronie wydarzenia na FB Huuuge Games. Link do biletów znajduje się tutaj.

PS Bilety na HGJ są darmowe, ale organizatorzy wspominają, że byłoby miło, gdybyście przynieśli ze sobą wnośne/wpisowe, czyli puszki i suchą karmę dla kotów (nie zapomnieli o psach, ale podobno otrzymują dużo więcej darów). Zebrane jedzenie zostanie przekazane Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy (Informacja od schroniska: proszą o mniejsze ilości, ale lepszej jakości).

Huuuge Game Jam organizuje studio Huuuge Games, a głównym partnerem został Gamedec, specjalizacja na UKW zajmująca się badaniem i projektowaniem gier. Partnerami medialnymi tego wydarzenia zostali: Pixel, Graczpospolita, PSX Extreme oraz IGN. Do zobaczenia!

Trochę historii:

Poprzednia edycja HGJ okazała się dużym sukcesem – a co tam się działo? Na miejscu pojawili się prelegenci szeroko znani w środowisku gamedevu: Krzysztof Pachulski vel Dalton (MythicOwl oraz członek zarządu KNTG Polygon), Paulina Vera Szmidt (Huuuge Games, rudy Dziobak), Juliusz Zenkner i Dominik Gotojuch (duet Robot Gentleman), Maciej Miąsik (Pixel Crow) oraz Mikołaj Kamiński vel Sos Sosowski.

W trakcie game jamu powstało łącznie 35 gier – 27 na miejscu oraz 8 online (bo istniała również taka możliwość stworzenia gry). W imprezie wzięło udział łącznie 159 osób, w tym 87 tworzyło gry na miejscu, 29 online, a dodatkowe 43 osoby przyszły tylko na wykłady.

Wszystkie gry, które powstały w trakcie tego Game Jamu, można zobaczyć, a właściwie to przetestować, tutaj

Studio Wild boar z Bydgoszczy wygrało nasz HGJ 2016, gra Headahead została uznana najlepszą grą 2016 roku i zdobyła nagrodę Game Jam Awards, a nagrodę otrzymali z rąk wicepremiera Jarosława Gowin.

Jeżeli chcielibyście posłuchać wykładów z tamtego roku, to wszystkie można zobaczyć na kanale YT Huuuge Games.

Zdjęcia (2)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.