23-24.03.2017 - Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy

Podziel się:
Oceń:
24.03.2017, 14:02
Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy zrodził się z potrzeby wymiany doświadczeń i poszerzenia aktualnej wiedzy menedżerów HR firm zaprzyjaźnionych i współpracujących z Grupą Most Wanted!, na tematy związane z praktyką stosowania prawa pracy.

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 23 i 24 marca w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który była idealną okazją do podsumowania kluczowych zmian w prawie pracy wprowadzonych w 2016 roku oraz omówienia najnowszych i planowanych nowelizacji w 2017. Kongres skierowany był do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm. Pierwszego dnia Kongresu odbyła się konferencja, podczas której poruszone zostały zagadnienia takie jak:


• Zmiany w pracy tymczasowej od 1 czerwca 2017 r.
• Delegowanie pracowników do pracy zagranicę oraz zatrudnianie cudzoziemców w Polsce po zmianach 2016/2017
• Umowy terminowe po roku od zmiany przepisów – praktyczne wskazówki dla pracodawców
• Minimalne stawki godzinowe w umowach cywilnoprawnych 2017 (zasady naliczania wynagrodzenia, konstruowanie bezpiecznych zapisów umownych, prawidłowe ewidencjonowanie godzin pracy)
• Nowe zasady składania oświadczeń woli i dokumentów oraz nowe zasady prowadzenia i przechowywania akt osobowych pracowników i dokumentacji pracowniczej od 1 czerwca 2017

Były one omawiane w kontekście funkcjonowania polskich firm, w oparciu o przykłady z codziennej praktyki. Po każdej prelekcji następował blok „PYTANIE DO EKSPERTA”, podczas którego każdy z uczestników  mógł zadać pytanie prowadzącemu i wyjaśnić nurtujące go kwestie. Na konferencji zabrali głos zaproszeni eksperci-praktycy, m.in. Monika Frączek były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Piotr Ciborski wieloletni inspektor pracy (1992 – 1999) i zastępca okręgowego inspektora pracy w Gdańsku (1999 – 2007) oraz członek Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy (2000 – 2007).


Drugiego dnia odbyły się warsztaty poświęcone tematyce zatrudniania i zwalniania pracowników z uwzględnieniem najnowszych i planowanych zmian w 2017r. W trakcie szkolenia słuchacze mieli możliwość praktycznej analizy licznych przykładów problematycznych sytuacji związanych z procesem zatrudnienia i zwolnienia pracownika. Spotkanie poprowadziła Monika Frączek.
Organizatorem kongresu była firma Grupa Most Wanted! Sp. z o.o., od lat wspierająca polskich i zagranicznych klientów w zakresie rekrutacji i selekcji personelu, oraz doradztwa w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.